
«Як вибрати охоронну фірму». За таким запитом в Інтернет пошукова система видала нам близько 15 результатів сторінок (в основному охоронних фірм), кожна з яких на свій лад пропонує замовнику перелік спірних рад, перемішаних з власною рекламою.
Спробуємо коректно і без реклами розповісти, що з подібних рад дійсно заслуговує на увагу і на які питання навіть не варто витрачати свого часу.
Отже, як не варто діяти, або діючи, які правильні висновки можна зробити:
Популярні поради в мережі інтернет:
1. Вибираючи охоронну фірму, дізнайтеся про майбутнього партнера якомога більше, взявши інформацію з мережі інтернет (корпоративний сайт, ресурси з відгуками і.т.д.). Перевірте наявність діючої ліцензії. Отримайте рекомендації колишніх і нинішніх клієнтів.
У чомусь можна погодитися. Подивитися інформацію про компанію в інтернет необхідно однозначно. Але лише з однієї причини: якщо у компанії є сайт, значить вона в бізнесі не перший день, налаштована працювати довго і ви навряд чи станете її першим клієнтом, на якому вона буде «набивати шишки». Ставимо «+» просто за наявність сайту.
Дивимося наявність відгуків. Чи є вони взагалі і за який період. Якщо відгуки присутні протягом певного періоду – це також говорить про те, що фірма дійсно робоча. Ставимо «+» не звертаючи уваги на суть відгуків: як правило, 99% негативних публікацій формуються конкуруючими компаніями і приблизно така ж кількість позитивних статей – заслуга персоналу самої фірми, або піар агентств.
До речі, з власної практики помітили, що найбільшу кількість негативних відгуків отримують відомі компанії, які ведуть активну рекламу (в інтернет, радіо, ТБ, …). Як тільки активність рекламної компанії знижується, ви перестаєте цікавити конкуруючі організації і кількість негативних відгуків різко зменшується.
Що стосується перевірки діючої ліцензії. У нашій практиці ще не було випадку, щоб будь-яка фірма, яка не має ліцензії, пропонувала охоронні послуги. Тим більше, що в договорі на надання послуг обов’язково вказується її номер. Але, якщо є сумніви, можна перевірити – інформація про ліцензіатів відкрита на сайті Міністерства внутрішніх справ.
Що стосується отримання рекомендацій, особливо від колишніх клієнтів. Якщо клієнт охоронної фірми переходить в розряд «колишніх», значить його щось не влаштувало. Яку рекомендацію він може дати іншим? Питання з рекомендаціями буде суб’єктивний в будь-якому випадку – вам поганих не принесуть. Тому не варто втрачати марно час.
2. Відвідайте офіс компанії, для того, щоб скласти думку про її надійність.
Як і в першому випадку нічого поганого не трапиться, якщо ви відвідаєте офіс компанії, але який висновок з його наявності і респектабельності можна зробити?
Більшість охоронних компаній орендує офісні приміщення. Тому судити про надійність фірми за кількістю орендованих квадратних метрів, м’яко кажучи, проблематично.
У той же час, використовуйте свої відвідини в офіс з метою спостереження за робочою атмосферою: наявність і поведінку персоналу, атмосфера взаємин між співробітниками (якщо вийде), матеріально-технічна оснащеність (актуально для пультової охорони). Поспілкуйтеся з профільним фахівцем, який в майбутньому буде опікувати ваш об’єкт (начальник охорони, менеджер або інженер), визначте його компетенцію і комфорт в спілкуванні, що теж дуже важливо.
3. Переконайтеся, що в компанії серйозно підходять до питання навчання та фізичної підготовки охоронців.
Найдурніша, на наш погляд, рада. Яким чином ви зможете в цьому переконатися? Вас відведуть в навчальний клас, або спортзал? Ну і які висновки ви зможете зробити?
Важливо розуміти, що охоронець, який прийде до вас на об’єкт в даний момент ще навіть не підозрює про це. Він поки спокійно гуляє по вулиці, або працює в іншій компанії. Наймуть його тільки після укладення договору з вами. На охоронних фірмах немає практики набору співробітників «про запас». І не дивуйтеся, якщо, раптом, ваші охоронці не виявляться майстрами спорту зі східних єдиноборств. Адже саме таких представників вам будуть намагатися показати на презентації своїх можливостей. Але ці хлопці далі спортзалу не ходять – зарплата охоронця не гріє душу професійного спортсмена.
Наша порада – попросіть звозити вас на об’єкт, що охороняється компанією (об’єкт, який аналогічний вашому за специфікою і бюджетом витрат). Це буде найкращим методом оцінити послугу, яку ви плануєте придбати.
Як вибрати охоронну фірму. Рада фахівців нашої компанії:
- Доручіть, або самостійно задайте пошук в інтернет по фразі «охоронна компанія Київ», або щось схоже.
- Позначте контакти 3-5 фірм, оголошення яких вам підходять за змістом, а назви фірм не викликають негативних асоціацій (наприклад, ви чули негативні відгуки від знайомих вам особисто людей, інше).
- Доручіть секретарю, або особисто зателефонуйте за зазначеними контактами для інформування про ваші вимоги, з’ясування готовності надання послуги, орієнтовної ціни і термінів.
- Якщо представник охоронної компанії пропонує під’їхати до Вас в офіс для більш детальної розмови – не відмовляйтеся. Така оперативність – додатковий «+». До того ж ви заощадите свій час незалежно від результату.
- Виділіть пропозиції, які вам підходять. Спробуйте скласти думку про компанії, що попередньо підходять за висунутими Вами умовами, користуючись нашими рекомендаціями до популярних порад, зазначених вище.
- Остаточне рішення приймайте тільки після особистої зустрічі з представником компанії і співробітником, який буде контролювати ваш об’єкт.
Якщо Ви плануєте вибрати охоронну фірму, яка повинна забезпечити Вашу безпеку, можливо, Вам стануть корисними наступні публікації:
Рейтинг охоронних компаній Києва і України.
Охоронні фірми Києва та України